Kas ir Zemes diena?

Zemes diena ir ikgadējs globāls pasākums, kas tiek atzīmēts 22. martā. Šī diena mums katram atgādina, ka Zeme un tās ekosistēma mums visiem nodrošina dzīvību. Katru gadu cilvēki aizvien vairāk un vairāk izmanto zemeslodes resursus, pat neapzinoties, ka tie tik ātri neatjaunojas, vai vispār vairs nav atjaunojami, jo ir izdarīts pārāk liels posts. Šajā dienā mēs aicinām ikvienu atcerēties un novērtēt zemi, un visu ko tā mums sniedz!
2022. gada tēma ir “Ieguldi mūsu planētā!”
Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā šajā dienā notika 10.klasei kopā ar Viļņas Saliņinku ģimnāziju un Viļņas Radvilas ģimnāzijas skolēniem ZEMES STUNDA. Skolēni prezentēja vēstijumu “Kas ir Zemes diena” un attālināti kontaktējās ar saviem vienaudžiem caur Kahoot jautājumiem, tādējādi padziļinot savas zināšanas.

Elita Grigale, bioloģijas skolotāja