7.A klases jaunieši apmeklē Jāzepa Pīgožņa Balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstādi

Klases stundas ietvaros 7.A klases skolēni 26. septembrī apmeklēja Jāzepa Pīgožņa Balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstādi Preiļu Vēstures un Lietiškās mākslas muzejā. Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciālistes Silvijas Ivanovskas vadībā skolēni tika iepazīstināti ar izstādi, kas jau tiek organizēta 9 gadus par godu mūsu novadniekam Jāzepam Pīgoznim.  Tika aplūkotas  gleznas, noskaidroti darbu autori, minēti nominanti un meklēts savs favorītdarbs.

Tika piedāvāta arī muzeja izglītojošā programma “Ainava platleņķī”.  Programmas ietvaros skolēniem pēc gleznas fragmenta bija jāsameklē glezna un jānoskaidro tās autors. Muzeja apmeklējuma atgriezeniskajai saitei bija sagatavots tests par izstādi.

Skolēniem izstāde  sagādāja emocionālu baudu un vēlēšanos apmeklēt arī turpmāk muzeja sagatavotās izstādes.

Ināra Krusta, vēstures skolotāja