Deju kopa “Dancari” Igaunijā piedalījās festivālā “Ziemeļzvaigzne”

No 27.10-29.10.2023 mēs deju kopa “Dancari” pavadījām mūsu kaimiņzemē Igaunijā, kur piedalījāmies festivālā “Ziemeļzvaigzne”. Piektdien agri no rīta devāmies ceļā uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Pa ceļam apmeklējot Ainažu molu, kur sajutām jūru un tās auksto vēju. Atbraucot uz pilsētu Saku, kurā notika festivāla pirmās divas dienas, mēs satikām jau pagājušajā gadā iepazītos draugus no Lietuvas “Przyjaźń” un Ukrainas “Barvinok”. Izmēģinājuši visas mūsu dejas devāmie uz Tallinas vecpilsētu, kur bija mūsu naktsmītnes uz tuvākajām divām dienām. Otrā diena bija visnopietnākā, jo šodien bija konkurss, kur mūs vērtēja un izlika atzīmes žūrija. Pēdējā dienā mēs dejojām Tallinā kultūras namā “KAJA”, kur kopā ar ukraiņiem, lietuviešiem, poļiem un igauņiem rādījām savas dejas skatītājiem. Katra kolektīva dejas bija dažādas, interesantas, krāšņas un nozīmīgas viņu tautai un zemei. Tika dziedātas un dejotas ukraiņu dziesmas un dejas, kas dzīvo Igaunijā, kas parādīja, lai arī kas notiek viņu valstī, viņi ir stipra un drosmīga tauta. Kā jau tas pienākas, beigās mēs vienojāmies emocionālā, kopējā finālā ukraiņu deju skolotāja Vlodimira vadībā, izradot cieņu ukraiņu tautai. Esam ļoti pateicīgi mūsu deju skolotājai Ilzei Brokai par iespēju skandināt mūsu deju kolektīva vārdu pasaulē, parādīt sevi un savu kultūru, un par atbalstu ko jūs mums vienmēr sniedzat!

Laine Līga Elste, deju deju kopa “Dancari” dejotāja