Projekta darbs – ko? kad? kā? Un kas ir ZPD?

22. aprīlī 11.klases ģimnāzisti konferencē “Projekta darbs un zinātniskās pētniecības darbs (ZPD)” tika informēti par kursu “Projekta darbs”, ko viņi apgūs 12.klasē, un iepazīstināti ar ZPD būtību un ieguvumiem, to izstrādājot. Skolotāja Silvija Kivko uzsvēra būtiskāko, pētot literatūru un informācijas avotus par izvēlēto tēmu, ka arī informēja par zinātniskās valodas stila pazīmēm. Ar pētniecības metodēm humanitārajās un sociālajās zinātnes jauniešus iepazīstināja skolotāja Ināra Krusta, bet eksaktajās zinātnēs – skolotāja Iluta Kotāne. Ģimnāzijas absolvente, zinātniskās pētniecības darbu konferences laureāte Jadviga Mežniece atraktīvā veidā dalījās ar savu pieredzi darba izstrādes gaitā un ieguvumiem, to veicot. Turpinājumā 12.B klases ģimnāziste Elizabete Maija Some, kuras darbs tika iesniegts dalībai Latvijas skolēnu 48. zinātniskās pētniecības darbu konferencē, iepazīstināja ar to klātesošos un sniedza vērtīgus ieteikumus vienpadsmitajiem. Par kursa “Projekta darbs” saistību ar ZPD jaunieši uzzināja no šī raksta autores.

Anita Lazdāne, JEPVĢ metodiķe