NBS organizētās visaptverošās valsts aizsardzības mācības “Namejs 2024”

18.septembrī NBS organizētās visaptverošās valsts aizsardzības mācību “Namejs 2024” ietvaros JEPVĢ viesojās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes pārstāvji.
Kapteinis Kristaps Dancis iepazīstināja klātesošos 9. – 12.klases skolēnus ar dienesta struktūru, karavīru dzīves ikdienu Ādažos. Kā un kāpēc kļūt par karavīru?  Vēstījumā katrs pats atrada sev atbildi, jo tas bija izsmeļošs.
Dažus piemērus no paša izvēlētās karavīra dzīves minēja kareivis Baumanis, kurš profesionālajā dienestā saskatīja izaugsmi dažādās jomās.
Prezentācijā tika minēta starptautiska sadarbība. Par to varēja uzzināt arī no kanādiešu karavīra, kurš angļu valodā iepazīstināja ar šāda sadarbības modeļa noteikumiem un priekšrocībām.
Skolēni bijīgi klausījās, taču pēc lekcijas gan meitene, gan zēni nāca pie viesiem, lai personīgi uzdotu jautājumus un paspiestu roku par to, ko viņi dara ikdienā.

Ruta Vjakse, direktores vietniece