Namdara darbnīcas ciemošanās JEPVĢ programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

15.oktobrī rītā ģimnāzijas vestibilā visus zinātkāros aicināja kopā nekas cits kā … koksnes smarža. 7. – 9. klašu skolēniem bija iespēja iepazīt koku un kokamatniecību ne tikai kā aizraujošu hobiju, noderīgu sadzīvē, bet arī kā kultūrvērtību. Tā bija iespēja noskatīties ļoti kvalitatīvu dokumentālo filmu par šo nozari Latvijā, par to kā tiek saglabātas tradīcijas un lolots senais amats. Varēja vērot gan amata noslēpumus, gan iepazīt senos kokamatniecības darbarīkus. To papildināja lektores stāstījums.

Paralēli notika meistarklase ar īstiem klasiskiem kokamatniecības darba paņēmieniem un rīkiem. Nodarbības ietvaros bērni zinošu meistaru vadībā zāģēja ar divroku zāģi, ēvelēja, strādāja ar slīmestu, greba sili, dzina tapas un darbināja koka vilciņus. Ļoti aizraujoša izrādījās arī divcīņa ar  skaidumaisiem.

Kopīgi izgatavotā puķu kaste (izgrebtā sile) un izveidotie skaidu rotājumi priecēs visus skolas noformējumā.

Skolēni atzina, ka kokamatniecība ir interesanta, taču nopietna un sarežģīta nodarbe. Viņi novērtēja šī aroda devumu un vērtību.

Ruta Vjakse, direktores vietniece