EP Vēstnieku skolu programmas atklāšanas pasākums

11.oktobrī mēs, četri Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas EP Vēstnieku skolas pārstāvji, kopā ar skolotāju Ināru Krustu Rīgas Latviešu biedrības namā piedalījāmies EP Vēstnieku skolu programmas atklāšanas pasākumā.

Tā bija ceremonija, kurā mums piešķīra Vēstnieku amatu. Mūs iepazīstināja ar EP darbu un pastāstīja par visu deviņu deputātu pienākumiem. V. Krištopans un I. Vaidere atsūtīja video sveicienus, bet R. Kols, R. Pozņaks, M. Staķis un R. Zīle, tāpat kā EP biroja Latvijā vadītājs M. Zemītis, politoloģe Ž. Ozoliņa un EP Vēstnieku skolu programmas vadītāja J. Bogustova dalījās ar saviem pieredzes stāstiem un veltīja mums ceļavārdus klātienē. Tika izvirzīti uzdevumi turpmākajiem 5 gadiem ar moto: “Darām Eiropu kopā.”  Bija iespēja katram no šiem cilvēkiem uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī piedalīties EP sarūpēto balvu izlozē. Pasākuma noslēgumā pastāstīja par iespējamajām vēlēšanu zīmju un norises izmaiņām.
Pasākums bija ļoti informatīvs, interesants un iedvesmojošs un paliks atmiņā uz ilgu laiku.

Gunita Vjakse 11.B klase